Fragment książki: Rekolekcje ze św. Faustyną 0
Fragment książki: Rekolekcje ze św. Faustyną

Rekolekcje ze św. Faustyną

Modlitwa – wyraz Bożego Miłosierdzia

Skoncentrujemy naszą uwagę na Modlitwie Pańskiej, po pierwsze dlatego, że nauczył jej sam Jezus i dlatego, że mówimy ją w czasie Mszy świętej, jako bezpośrednie przygotowanie na spotkanie i przyjęcie Pana Jezusa w Komunii świętej. Tę modlitwę odmawiała także św. Faustyna.

czytaj całość »
Fragment Książki: Drogi Krzyżowe z La Salette 0
Fragment Książki: Drogi Krzyżowe z La Salette

Drogi krzyżowe z La Salette

Droga Krzyżowa, tekst ks. Emil Ritz MS, tłum.: ks. Witold Kuman MS

Wstęp

„Tak bardzo Bóg umiłował świat, że dał za niego Syna”. To uszczęśliwiające słowo unosi się nad całym ziemskim życiem naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Ale najszczególniej spotkamy Jego miłość na drodze krzyżowej. Cierpienie i śmierć Jezusa pokazują nam ciężar naszej winy, ale jeszcze bardziej wielkość Bożej miłości. Dlatego chcemy w duchu towarzyszyć Jezusowi na jego drodze cierpienia, aby na nowo doświadczyć Jego zbawczej miłości i z wdzięcznością na nią odpowiedzieć.

czytaj całość »
Fragment książki: Dom Matki ze stuletnią tradycją 0
Fragment książki: Dom Matki ze stuletnia tradycją

Dom Matki ze stuletnią tradycją

Młodzi przy Sercu Matki

Matka Boża objawiła się w La Salette dzieciom – nastolatkom: 11-letniemu Maksyminowi Giraud i prawie 15-letniej Melanii Calvat. Piękna Pani jest więc Matką, Nauczycielką i Wychowawczynią młodego pokolenia. Prymas Tysiąclecia goszczący w Dębowcu na uroczystościach odpustowych w roku 1972, zwrócił uwagę, że Maryja Saletyńska uczy nas swoim objawieniem, że z dziećmi i z młodzieżą można i trzeba rozmawiać na trudne tematy.

czytaj całość »
Fragment książki: Rozwój teologii konsekracji zakonnej 0
Fragment książki: Rozwój teologii konsekracji zakonnej

Rozwój teologii konsekracji zakonnej

Pojęcie konsekracji w teologii życia zakonnego

W świetle powyższego rozgraniczenia słuszna wydaje się opinia cytowanego wyżej R. Schnackenburga, że naśladowania Jezusa nie należy rozumieć w sensie „dwupoziomowej moralności”. Jezus nie wskazuje młodzieńcowi dwóch dróg; zwyczajnej – drogi wypełniania przykazań i nadzwyczajnej – drogi rad.

czytaj całość »
Fragment książki: Nasz Brat Bronisław z Dębowca 2
Fragment książki: Nasz Brat Bronisław z Dębowca

Nasz Brat Bronisław z Dębowca

Pomoc w działalności formacyjnej

Br. Bronisław Glanc pełnił przez 30 lat (1934-1964) urząd opiekuna braci zakonnych. Funkcję tę powierzyli mu przełożeni zakonni, doceniając jego dojrzałą osobowość oraz głębokie Zycie wewnętrzne. W myśl ustaw i tradycji zgromadzenia wszystko w życiu brata zakonnego powinno przyczyniać się do osiągnięcia równowagi wewnętrznej i zdobywania formacji ciągłej, jakiej wymagała mu służba.

czytaj całość »
Fragment książki: Cierpienie... czy łaska? 0
Fragment książki: Cierpienie... czy łaska?

Powołanie

Podróż do Dębowca upłynęła w znakomitym nastroju. Pani Zuzanna jak zwykle wprowadza dobry nastrój swoim uśmiechem, a pan Andrzej był szczęśliwy mając u swojego boku Kasię. Po drodze był mały postój, w czasie którego podróżujący opróżnili cały kosz smakołyków, a Andrzej dowiedział się, że jada do Dębowca, aby uczestniczyć w specjalnej wieczornej liturgii, która nazywa się: Nieustająca Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej i odprawiana jest w każdą środę o godz. 17.30.

czytaj całość »
Fragment książki: La Salette opis objawienia i sens orędzia 0
Fragment książki: La Salette opis objawienia i sens orędzia

La Salette opis objawienia i sens orędzia

Co się wydarzyło?

Niezwykła wiadomość rozchodziła się szybko. Pielgrzymi ciekawscy, niewierzący, obserwatorzy, przychodzili, aby się wypytać, grozić, kusić dwoje świadków lub też przyłapać ich na sprzeczności. Wśród nich byli dziennikarze, wysłannicy władzy państwowej, ale także przedstawiciele kurii, którzy na polecenie biskupa Grenoble mieli przeprowadzić dochodzenie.

czytaj całość »
Fragment modlitewnika: Nabożeństwo do Matki Bożej Płaczącej 0
Fragment modlitewnika: Nabożeństwo do Matki Bożej Płaczącej

Nabożeństwo do Matki Bożej Płaczącej

APOSTOLSTWO RODZINY SALETYŃSKIEJ

Apostolstwo Rodziny Saletyńskiej (ARS) tworzą czciciele Matki Bożej Pojednawczyni grzeszników, którzy przejęci ideą pojednania i wynagrodzenia, troszczą się o rozwój dzieł wynikających z objawienia Pięknej Pani w La Salette, wpisując je w swoje własne życie. Powstało ono z inicjatywy duszpasterskiej Misjonarzy Matki Bożej z La Salette, w oparciu o ideę głoszenia orędzia saletyńskiego.

czytaj całość »
Fragment książki: La Salette w świetle dokumentów źródłowych i nauczaniu Kościoła 0
La Salette w świetle dokumentów źródłowych i nauczaniu Kościoła

La Salette w świetle dokumentów źródłowych i nauczaniu Kościoła

Artykuły Jeana Sterna zawarte w tym zbiorze są refleksją nad głębią Orędzia przekazanego przez Maryję w La Salette 19 września 1846 r. Wyrastają z dobrej znajomości Pisma Świętego, dokumentów Kościoła i tekstów źródłowych dotyczących tego objawienia.

czytaj całość »
Fragment albumu: La Salette miejsce objawienia 0
Fragment albumu: La Salette miejsce objawienia

La Salette miejsce objawienia

Bazylika

1 maja 1852 r. w nowym liście pasterskim biskup Philibert de Bruillard zapowiedział budowę świątyni na górze La Salette. Kamień węgielny pod bazylikę położono 25 maja tego samego roku. Prace przy jej budowie trwały 13 lat aż do 1865 roku. W 1879 roku kościół został konsekrowany i podniesiony do rangi bazyliki mniejszej.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl