Fragment książki: La Salette dar Chrystusa dla Kościoła 0
Fragment książki: La Salette dar Chrystusa dla Kościoła

PIERWSZE WIADOMOŚCI O OBJAWIENIU

19 września 1846 roku wieczorem, gdy noc spływała już z gór i ucichły dzwonki trzód oraz krzyki pasterzy poganiających zwierzęta, niezwykłe ożywienie ogarnęło wioskę Ablandins. Mieszkańcy stojąć w progach domów przekazywali sobie jakąś nowinę.

czytaj całość »
Fragment albumu: Dębowiec miejsce pojednania 0
Fragment albumu: Dębowiec miejsce pojednania

Kalendarium sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu

Sanktuaria maryjne w Polsce to ośrodki wypraszania sobie przez wiernych czcicieli Matki Najświętszej szczególnych łask u Boga za Jej przemożnym wstawiennictwem. Znaczenie ich i sława płyną nie tylko z zabytkowych budowli i artystycznych płócien; nie tylko mierzy się ich liczbą nawiedzających pielgrzymów, ale raczej łaskami uzyskanymi od Boga, odnoszącymi się do porządku fizycznego, jak i duchowego.

czytaj całość »
Fragment książki: Dzieci z La Salette 0
Fragment książki: Dzieci z La Salette

To był zwyczajny wrześniowy poranek. Słońce wzeszło na niebo, a na łące błyszczała rosa, kiedy Maksymin wybiegł na ścieżkę. Podążało za nim nietypowe stado: cztery ospałe krowy, a także rozbrykana koza Berta i radosny pies Loulou – jego wierni towarzysze zabaw.

czytaj całość »
Fragment książki: Kapitan Darreberg 0
Fragment książki: Kapitan Darreberg

Wyjątki z dziennika:

8 grudnia.

Święto Dziewicy. Wypełniłem dzisiaj moje pierwsze zadanie wojenne. Patrol w trójkę. Odłamek pocisku niemieckiej artylerii przeciwlotniczej w kadłubie. Znak od Niemca albo podpis Matki Bożej?

Przytwierdziłem medalik na tablicy rozdzielczej. Mechanik mi powiedział: „Dodatkowy wskaźnik do obserwacji. Dla pana najważniejszy!” Dziwna uwaga, jak na niedowiarka, ale jakże słuszna.

czytaj całość »
Fragment książki: W promieniach Miłosierdzia 0
Fragment książki: W promieniach Miłosierdzia

Miłosierdzie Boże

Święta siostra Faustyna jest darem Boga dla współczesnego człowieka. Jej misja polega na przypominaniu prawdy o Bogu bogatym w miłosierdzie (por. Ef 2,4). Miłosierdzie jest największym przymiotem Boga (por. nr 301).

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl