Fragment książki: La Salette w świetle dokumentów źródłowych i nauczaniu Kościoła 0
La Salette w świetle dokumentów źródłowych i nauczaniu Kościoła

La Salette w świetle dokumentów źródłowych i nauczaniu Kościoła

Artykuły Jeana Sterna zawarte w tym zbiorze są refleksją nad głębią Orędzia przekazanego przez Maryję w La Salette 19 września 1846 r. Wyrastają z dobrej znajomości Pisma Świętego, dokumentów Kościoła i tekstów źródłowych dotyczących tego objawienia.

czytaj całość »
Fragment albumu: La Salette miejsce objawienia 0
Fragment albumu: La Salette miejsce objawienia

La Salette miejsce objawienia

Bazylika

1 maja 1852 r. w nowym liście pasterskim biskup Philibert de Bruillard zapowiedział budowę świątyni na górze La Salette. Kamień węgielny pod bazylikę położono 25 maja tego samego roku. Prace przy jej budowie trwały 13 lat aż do 1865 roku. W 1879 roku kościół został konsekrowany i podniesiony do rangi bazyliki mniejszej.

czytaj całość »
Fragment książki: Maryja Matka Jezusa 0
Fragment książki: Maryja Matka Jezusa

Maryja Matka Jezus

Kult Matki Bożej z La Salette w liturgii Kościoła

Wstęp

Miejscem, gdzie słowo Boże rozbrzmiewa i urzeczywistnia się w pełni, jest święta liturgia Kościoła, która sama w sobie jest prawdziwą teologią, czyli pojmowaniem i wypowiadaniem się wiary. Tę fundamentalną prawdę wyczuli pierwsi Ojcowie Kościoła.

czytaj całość »
Fragment książki: jeżeli się nawrócą... 0
Fragment książki: jeżeli się nawrócą...

 jeżeli się nawrócą...

Sumienie a wolność

„Od jak dawna cierpię z waszego powodu! Chcąc, by mój Syn was nie opuścił, muszę Go nieustannie o to prosić, a wy sobie nic z tego nie robicie”. Trudne jest mówienie prawdy niepopularnej. A taka właśnie jest prawda o człowieku zawarta w przytoczonych słowach saletyńskiego orędzia.

czytaj całość »
Fragment modlitewnika: Patron Jedności Narodowej Święty Andrzej Bobola 0
Fragment modlitewnika : Patron Jedności Narodowej Święty Andrzej Bobola

Patron Jedności Narodowej Święty Andrzej Bobola

Różaniec

„W 2001 roku, w dniu rocznicy, swej męczeńskiej śmierci przyszedł do mnie św. Andrzej Bobola, o czwartej nad ranem i nadmienił, że pragnąłby abym odmówiła różaniec – część bolesną, łącząc i ofiarując Ojcu niebieskiemu z cierpieniami Jego Syna, również cierpienia św. Andrzeja – w intencji Ojczyzny…

czytaj całość »
Fragment książki: Piękna Pani 0
Piękna Pani

Piękna Pani

Losy pasterzy po objawieniu

Maksymin pragnął zostać misjonarzem wśród dzikich ludów, ale księża, którzy się nim opiekowali, odradzali mu tę decyzję. Uczył się w kilku szkołach i w kilku seminariach, ale bez większych sukcesów. W końcu, mając 20 lat, zdał maturę.

czytaj całość »
Fragment książki: La Salette dar Chrystusa dla Kościoła 0
Fragment książki: La Salette dar Chrystusa dla Kościoła

Świadectwo dzieci o Objawieniu

Kiedy dzięki świadectwom współczesnych pozna się jak bardzo roztrzepany był Maksymin i jak słabą pamięć miała Melania, wydaje się dziwne, jak te dzieci mogły zapamiętać długą mowę Pięknej Pani. Przecież usłyszały ją tylko jeden raz, a szczegóły objawienia tak mocno wyryły im się w pamięci, że nawet podczas najbardziej szczegółowych przesłuchań ich opisy były dokładnie zgodne ze sobą.

czytaj całość »
Fragment albumu: Dębowiec miejsce pojednania 0
Fragment albumu: Dębowiec miejsce pojednania

Kalendarium sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu

Sanktuaria maryjne w Polsce to ośrodki wypraszania sobie przez wiernych czcicieli Matki Najświętszej szczególnych łask u Boga za Jej przemożnym wstawiennictwem. Znaczenie ich i sława płyną nie tylko z zabytkowych budowli i artystycznych płócien; nie tylko mierzy się ich liczbą nawiedzających pielgrzymów, ale raczej łaskami uzyskanymi od Boga, odnoszącymi się do porządku fizycznego, jak i duchowego.

czytaj całość »
Fragment książki: Dzieci z La Salette 0
Fragment książki: Dzieci z La Salette

Dzieci z La Salette

To był zwyczajny wrześniowy poranek. Słońce wzeszło na niebo, a na łące błyszczała rosa, kiedy Maksymin wybiegł na ścieżkę. Podążało za nim nietypowe stado: cztery ospałe krowy, a także rozbrykana koza Berta i radosny pies Loulou – jego wierni towarzysze zabaw.

czytaj całość »
Fragment książki: Kapitan Darreberg 0
Fragment książki: Kapitan Darreberg

Wyjątki z dziennika:

8 grudnia.

Święto Dziewicy. Wypełniłem dzisiaj moje pierwsze zadanie wojenne. Patrol w trójkę. Odłamek pocisku niemieckiej artylerii przeciwlotniczej w kadłubie. Znak od Niemca albo podpis Matki Bożej?

Przytwierdziłem medalik na tablicy rozdzielczej. Mechanik mi powiedział: „Dodatkowy wskaźnik do obserwacji. Dla pana najważniejszy!” Dziwna uwaga, jak na niedowiarka, ale jakże słuszna.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl