Fragment książki: Drogi Krzyżowe z La Salette 0
Fragment Książki: Drogi Krzyżowe z La Salette

Drogi krzyżowe z La Salette

Droga Krzyżowa, tekst ks. Emil Ritz MS, tłum.: ks. Witold Kuman MS

Wstęp

„Tak bardzo Bóg umiłował świat, że dał za niego Syna”. To uszczęśliwiające słowo unosi się nad całym ziemskim życiem naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Ale najszczególniej spotkamy Jego miłość na drodze krzyżowej. Cierpienie i śmierć Jezusa pokazują nam ciężar naszej winy, ale jeszcze bardziej wielkość Bożej miłości. Dlatego chcemy w duchu towarzyszyć Jezusowi na jego drodze cierpienia, aby na nowo doświadczyć Jego zbawczej miłości i z wdzięcznością na nią odpowiedzieć.

Stacja I

Jezus na śmierć skazany

Jezus przeszedł przez ziemię rozdając dobre czyny. Smutnych pocieszał, chorych leczył. Grzesznikom ofiarował przebaczenie, a wszystkim ludziom głosił radosną nowinę o wybaczającym Ojcu w niebie i o wiecznym szczęściu. Jezus świeci jak pocieszające światło w ciemnościach tego świata. A odpowiedź ludzi brzmi: „Na krzyż z nim”. I ten krzyk odrzucenia i osądzenia rozlega się przez wszystkie stulecia po dzień dzisiejszy.

W La Salette Maryja skarży się: „Już tak długo cierpię za was, a wy sobie z tego nic nie robicie”.

Modlitwa:

Panie Jezu Chryste, daj mi poznać, jeśli błądzę w moich sądach odnoszę się do Twojej zbawczej miłości z tak wielką obojętnością i niewdzięcznością. Pomóż mi, abym z miłości do Ciebie i w duchu pokuty znosił w milczeniu niewdzięczność i niesprawiedliwość.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl